Uudis

Tuhandetele südamesse pugenud Kalamaja hulkurkoer Žorik on surnud

Žorikut võis pahatihti näha trammirööbastel pikutamas.Heiki Valneri blogi

Aastaid Tallinnas Kalamaja asumis ringi hulkunud ja kohalike elanike hinge liigutanud koer Žorik suri esmaspäeval, 17. jaanuaril loomakliinikus vanadusest tingitud terviseprobleemide tõttu.

Segaverelise hulkurkoera täpne iga ega päritolu pole teada, kuid tõenäoliselt võis ta vanus jääda umbes 20 aasta kanti ning tema vanemateks võisid olla riigist lahkunud Nõukogude sõjaväelaste poolt maha jäetud koerad. Žorik liikus Kalamajas, eriti Tööstuse tänava kandis vabalt ringi, toitus heade inimeste antud söögipoolisest ning magas nende ehitatud pesades. Tema pärast tunti muret ning püüti koerale kodu leida, ehkki loom sellest ise eriti ei hoolinud. Elu lindpriina meeldis talle rohkem.

“Žorik oli huvitava loomuga koer, kes kõnetas kummalisel kombel tervet kogukonda,” kirjeldab hulkurkoera heaolu eest võidelnud loomakaitsja ja Loomapäästegrupi hing Heiki Valner. “Saime mõnel päeval tema kohta isegi neli väljakutset – kord istus Žorik trammiteel, kord olid tal krambid, kord mingi muu probleem. Ta polnud kuri loom, küll aga umbusklik ja ettevaatlik, eks teda oli ju kunagi näiteks keeva veega visatud.”

Oma viimased eluaastad elas hulkurkoer Maardus ühe pere juures, ent püüdis sealtki plehku pista ja käivitas seetõttu suure otsimisoperatsiooni. 2020. aasta sügisel püstitati Žorikule Kalamajja monument, mille juurde puistatakse varsti tõenäoliselt ka koera tuhk.

Žorikust saab lugeda ka siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.