Lemmikloomad õpetavad tarkusekuu alul inimestele mitmesuguseid oskusi

Krõõt Juurak ja Alex Bailey on oma etendustes loomadele võrdsed partnerid.Frank Möllenberg

Koerte ja kassidega palju koostööd teinud etenduskunstnikud Krõõt Juurak ja Alex Bailey korraldavad septembri alguses Tallinnas Kadrioru pargis töötubade sarja “Lemmikul olen mina ja minul on lemmik”. Viie töötoa käigus õpetavad lemmikloomad pealtvaatajatele erinevaid oskusi, näiteks kuidas jääda oma soovidele truuks ning mismoodi olla julge olukorrast sõltumata.

“Sündmuse tõukeks on olnud mõte, kuidas suhtuda teistesse liikidesse,” selgitab kunstiteadlane Triin Metsla. “Siinjuures on oluline empaatiline mõõde ning soovime ka publikut kutsuda kaasa mõtlema: milline roll on lemmikloomal, kui ta ei ole inimese kui ainult omanikuga seotud, vaid on laiemalt võrdne ja iseseisev liik suuremas ökosüsteemis.” 

Krõõt Juuraku ja Alex Bailey loomaetendused on rahvusvaheliselt palju tuntust ja elavat vastukaja kogunud ning Kadrioru  lossi esisel rohealal alustavad nad 4. septembril kell 14.00. Iga töötuba kestab 15-45 minutit, sõltuvalt loomade soovist, ning registreerimine neisse algab 22. augustil siin:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.