Uudis

Koerakasvatajaid hakkavad edaspidi abistama kennelnõustajad

Kontroll ja nõustamine teevad kindlaks, kas kutsikatel on elutingimused ja kõik muu korras.Shutterstock

Koerte pidamistingimuste parandamiseks asub Eesti Kennelliit välja töötama koerakasvatajate jaoks mõeldud programmi, mille abil asuvad kenneleid nõustama selleks välja koolitatud spetsialistid.

“Kennelnõustajate programm võimaldab kasvatajatel küsida nõu ja saada kinnitust, et nende juures on koerte pidamisel peetud kõikidest nõuetest kinni ja seal on loomadel hea olla,” selgitab Eesti Kennelliidu juhatuse esimees Kersti Paju. “Selline süsteem toimib edukalt Soomes, kus kennelnõustaja positiivne hinnang on kvaliteedimärk nii kasvataja kui kutsikaostjate jaoks.”

Koos Põllumajandus- ja Toiduametiga on kavas luua juhised ja ülevaade sellest, kuidas pakkuda koertele häid elutingimusi loomakaitseseadust, lemmiklooma pidamise nõudeid ja koerte pidamise head tava järgides. Ameti töötajate pistelised külaskäigud koerakasvatajate juurde on näidanud, et paraku pole igal pool loomade heaolu piisavalt silmas peetud.

“Kahjuks juhtub ka seda, et satume kutsikavabrikusse, kus peetakse koeri kitsastes oludes ja nende eest ei kanta hoolt,” tõdeb Põllumajandus- ja Toiduameti peaspetsialist Tiina Kukk, kes paneb südamele, et enne looma ostu peab veenduma, et tegemist on usaldusväärse kasvatajaga. Kutsikaga peab kaasa tulema ostu- müügileping, veterinaarpass, võimalusel loomaarsti tõend kutsika tervisliku seisundi kohta ning tõukoera puhul ka Eesti Kennelliidu välja antud tõutunnistus. Ettevaatlikuks võiks ostja teha see, kui kutsikat müüakse internetikeskkonnas, bensiinijaamas või kaubanduskeskuse parklas ja puudub võimalus tutvuda kutsika pidamistingimustega. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.