Kassivabriku ohver: väärkoheldud tõukass ei suuda kõndida, süüa ega juua

Sillamäelt leitud kass oli äärmiselt räsitud ja vajab taastumiseks palju aega.Cats Help

Mõni päev tagasi ilmus ühte Sillamäe hoovi äärmiselt räsitud Meini kass – kõhn, loid ja pulstunud karvaga. Hüljatud kasse abistava MTÜ Cats Help vabatahtlikud viisid kiisu kliinikusse, kus selgus, et loom on steriliseerimata ja kiipimata, kannatas tugeva aneemia ja põletiku all ning tema karvade vahel pesitses terve trobikond puuke. Lisaks ei suutnud kass normaalselt kõndida, süüa ega juua. Isegi seismine oli kiisule keeruline – arstide sõnul võib see viidata sellele, et looma on väga pikka aega väikeses puuris kinni hoitud, kus ta pole saanud õieti püsti tõusta ega liikuda. Kui kassile toidukass ette pandi, ei osanud ta selle seest süüa võtta, vaid hakkas hoopis kausi serva närima, juues oli poole peaga vee sees. 

Tõenäoliselt on kiisu elanud pikka aega mõnes kassivabrikus, kus on pidanud töötama paljundusmasinana. Meini kass on Briti kassi järel kõige populaarsem tõug Eestis ning korralikes kasvandustes võib Meini kassipoja hind ulatuda 1800 euroni.    

Praegu taastub väärkoheldud tõukass hoiukodus ning tema esialgne, veel tasumata arstiarve oli 450 eurot. Kes soovib tema paranemisele kaasa aidata, saab annetada MTÜ Cats Help kontole LHV EE767700771005347958, selgitus: Maine Coon ja teised kiisud. 

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.