Uudis

Hiired tapsid mao, kellele neid söödaks viidi

Elusate hiirte söödana kasutamine ei ole lubatud.Shutterstock

Ühes Eesti kodus lemmikloomana peetud madu sai ebatavalisel viisil surma – roomaja huku põhjustasid talle söögiks toodud elusad hiired.

Peremees andis maole söögiks ette viis elusat hiirt, kes ei kavatsenudki saatusega leppida ning hakkasid oma elu eest võitlema. Eesti loomakaitse seltsile (ELS) hetkel teadaoleva info põhjal suri madu hiirte hammustuste tõttu.

“See ei ole tegelikult ebatavaline, et närilised võitlevad maoga ellujäämise nimel,” tõdeb ELSi kommunikatsiooni- ja turundusjuht Agnes Blank. “Närilised on võimelised oma teravate lõikehammastega tegema maole tõsiseid vigastusi. Samuti võivad elusad närilised kaasa tuua parasiite, mis madudel erinevaid haiguseid põhjustavad.”

Kuigi mao juurest pääsesid kõik viis hiirt elavatena, tabas ühte neist siiski ootamatu ebaõnn. Ta jäi ette mao peremehe sõbra kassile, kelle käppade vahelt hiir enam eluga ei naasnud. Ülejäänud neli närilist  viibivad hetkel hoiukodus ning nagu seal selgus, on nad kõik tiined. Seega hakkab ELS peatselt vähemalt paarikümnele hiirepojale uut kodu otsima.

Agnes Blank tuletab meelde, et elussööda andmine on ebaseaduslik. “Selline käitumine loetakse looma suhtes lubamatuks teoks, see põhjustab talle valu ning välditavaid füüsilisi ja vaimseid kannatusi. Kokkuvõttes on see looma julm kohtlemine ja karistatav,” lisab ta.

Juhtumiga tegeleb edasi põllumajandus- ja toiduamet ning seejärel selgub, kas maopidajale langeb elussööda pakkumise eest osaks ka mingi karistus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.