Uudis

Eesti Vabaõhumuuseum leinab: äsja lahkunud muuseumikass sängitati väärikalt mulda

Elu lõpusirgel tundis Hanno juba väsimust ning ka tema nägemine oli kadunud.Eesti Vabaõhumuuseum

Eesti Vabaõhumuuseumis sündinud ning kogu oma elu seal elanud kass Hanno lahkus äsja elavate hulgast 20-aastasena, mis inimese vanusesse ümberarvestatult tähendab umbes 90 eluaastat. Juba päris kiisu-east saadik osales Hanno kõikvõimalikel muuseumis toimunud üritustel ja pidudel ning Kuie kooli tundides, võites nii laste kui täiskasvanud külastajate südamed. Ta oli rahulik ja seltsiv kass, kes nautis tähelepanu ja lubas endale paisid jagada.  

“Oleme Hanno surma üle väga õnnetud,” lausub muuseumi lõimumis- ja sotsiaalsete programmide juht Einike Sooväli. “Õnneks teame, et ta elas väga pika, kireva ja õnneliku elu.”

Hanno muldasängitamine oli kurb, aga väga pidulik ja väärikas. Soovälja sõnul viskasid kõik kolleegid talle hauda üheksa peotäit mulda, sest levinud ütluse kohaselt on kassil üheksa elu. Sellele järgnes peielaud, kus kogu muuseumirahvas sai oma jäägitut lemmikut heade sõnadega meenutada ja temast vahvaid lugusid rääkida.

Päris ilma kassita Eesti Vabaõhumuuseum siiski ei jää – Setu talus elab mullu suvest saadik väike kiisu Vasso. 

“Ta on meie juures täielikult kohanenud,” kirjeldab Sooväli. “Vasso nurub külastajatelt pai ja poeb isegi sülle. Käib Setu talu perenaisel terve päeva kenasti kannul ning vahel põikab ka naabrite ehk vanausuliste juurde kitsede ja küülikutega suhtlema.”

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.