Ameti loomatervise ja -heaoluosakonna peaspetsialisti Tiina Kuke sõnul kontrollitakse iga vihjet ning vastavalt selle tõsidusele ka reageeritakse. Kui olukord nõuab, siis sõidetakse kohe loomale appi. Näiteks hiljuti sai Tiina Kukk öösel vihje, et ühe Kesk-Eestis asuva korteri noor perenaine on nädal aega tagasi välismaale läinud ning kassi ja jänese omapäi maha jätnud.
“Sõitsin kell seitse hommikul kohale, rääkisin naabritega ja üritasin omanikuga ühendust saada, kuid see ei õnnestunud,” kirjeldab Tiina Kukk. “Kutsusin Lukuabi korteriust avama, võtsin loomad autosse ja viisin varjupaika. Loomadele oli õnneks vett jäetud, aga jänes oli juba viimasel piiril – järgmisel päeval poleks ta enam elus olnud.”
Hulk vihjeid tuleb loomakaitsele pühendunud mittetulundusühingute ja teiste organisatsioonide kaudu, kellel pole paljudes olukordades voli sekkuda – näiteks ei tohi nad minna võõrale territooriumile. Sellistel puhkudel reageeribki Põllumajandus- ja Toiduamet. Sageli kutsub neid sündmuskohale ka politsei, kes on läinud inimeste lahkhelisid lahendama ning leidnud tüli keskmesse jäänud lemmiklooma, kes tuleks kiiresti ohutusse kohta ehk varjupaika viia.