Soovid, et lemmiku karv läigiks ja tervis oleks alati tippvormis? Käitud targalt, kui lisad looma menüüsse just selle aine

Kindlasti olete kuulnud soovitusi süüa vähemalt kaks korda nädalas punast kala või kasutada kalaõliga toidulisandit. Erinevad teadusuuringud on näidanud, et kalaõlil on kasulikke toimeid pea kõikidele meie organitele.

Täpselt samu häid omadusi on kalaõlil leitud ka koerte ja kassidega tehtud uuringutes. 

Kasulikud rasvhapped

Kalaõlis sisalduvad asendamatud oomega-3-rasvhapped eikosapentaeenhape (EPA) ja dokosaheksaeenhape (DHA), mida saab ainult merelistest allikatest – erinevad kalad, vetikad, krill jne. Organism ise neid ei tooda ja neid saab ainult toidust.

Kui inimeste keha on võimeline EPA-t ja DHA-d sünteesima taimsetest toitudest (näiteks linaseemneõli), siis kassidel selleks vajalik ensüüm praktiliselt puudub. Koera organism on võimeline vähesel määral taimset õli sünteesima, aga mitte piisavas koguses. Loomaarstide ja teadlaste välja töötatud SPECIFIC tootesari põhineb kalal ja kõikidesse toodetesse on lisatud ohtralt kalaõli.

Kalaõli olulisusest kutsikate ja kassipoegade menüüs

Sageli mõeldakse kalaõli kasulikkuse puhul pigem eakamatele loomadele. Tegelikult on noorte loomade puhul leitud, et DHA toetab nende aju ja nägemise arengut.

Võib isegi öelda, et kasvueas kalaõli saanud kutsikad õpivad kiiremini ja näevad paremini. Seetõttu ongi SPECIFIC kutsika- ja kassipojatoitudes väga kõrge kalaõlisisaldus, et aidata ajul ja nägemisel korralikult välja areneda.

Nahk ja karvkate

Kuiva naha ning tuhmi ja hapra karvastiku puhul tuleks valida rohkelt rasvhappeid sisaldav toit. Rasvhapped aitavad nahka niisutatuna hoida ja sisaldavad karvakasvuks vajalikke toitaineid, soodustades sellega ilusa läikiva karva kasvamist. 

Lisaks on leitud, et kõrge rasvhapete sisaldus toidus aitab nahaprobleemide korral vähendada sügelust, punetust ning karvakadu. Seega on kalaõlirikkad toidud kasulikud allergiate käes vaevlevatele loomadele, olgu allergia põhjustatud toidust või ümbritsevast keskkonnast (atoopia).

Tootesarjast SPECIFIC leiab mitmeid erinevaid kuivtoite ja konserve, mis on erinevate naha ja karvastikuga seotud probleemide korral ideaalne valik.

Organismis olemasolevate rasvhapete asendamine EPA ja DHA-ga võtab aega. Tulemuste ilmnemiseni võib minna kuni 12 nädalat, kuid sageli on olukord märgatavalt parem juba 6–8 nädala möödudes. Seega ärge laske end heidutada, kui lemmiku karv ei ole kuu aega pärast toiduvahetust veel ideaalses korras. 

Erinevad terviseprobleemid

Kalaõli söömine alandab liigeseprobleemide korral valu ja longet ning toetab liigeste normaalset funktsiooni ja suurendab liikuvust.

Koerte puhul on leitud, et kalaõlirikka toidu söömine liigesepõletiku korral vähendab oluliselt liigesekõhre hävinemist. See aitab liigeseid kauem tervemana hoida. SPECIFIC koerte ja kasside liigesetoidud sisaldavad ainulaadselt suurt kogust EPA-t ja DHA-d.

Lisaks omavad EPA ja DHA nii liigestes kui ka kogu organismis põletikuvastast toimet. See on oluline näiteks ülekaaluliste loomade puhul, kuna liigne rasvkude tekitab kehas pideva põletikuseisundi ja oomega-rasvhapped aitavad seda pärssida. Kõik SPECIFIC kaalulangetuseks mõeldud toidud sisaldavad rohkelt kalaõli.

Kalaõli aitab nii neeruprobleemidega kui ka südamepuudulikkuse all kannatavaid loomi
Oomega-3 rasvhapped mõjuvad soodsalt neerude tervisele ja uuringud on leidnud, et kõrge EPA tase neerupuudulikkusega kasside toidus pikendab märgatavalt nende eluiga.

Neerufunktsiooni toetamiseks mõeldud kasside kuivtoit SPECIFIC sisaldab nendele andmetele tuginedes erakordselt palju kalaõli – lausa 7,7%! Oluliselt on suurendatud kalaõli taset ka kõikides teistes neere toetavates SPECIFIC toitudes – kasside konservides (pasteet ja tükid kastmes) ning koerte kuivtoidus ja konservis.

EPA ja DHA on südamele kasulikud, aidates taastada normaalse südamerütmi, toetades südamepuudulikkuse korral ja reguleerides vererõhku. Südameprobleemide korral on sobilikud SPECIFIC neerutoidud – täpsemalt on need toidud mõeldud nii neeru-, südame- kui ka maksafunktsiooni toetamiseks. 

SPECIFICu toidud on saadaval hästi varustatud loomakliinikutes ja e-poes www.specific.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.