Pühenduseks lemmikule: kaotusvalu ja igatsus vormusid ettevõtteks, mis muudab koerte elu mõnusamaks

Petmilo on Eesti oma koertebränd, mis loodi 2021. aastal. Petmilo asutaja Merle Kapper ütleb, et brändi idee sündis tema isiklikust väga kurvast kogemusest.

“Kaotasin oma kalli labradori Milo, kui ta oli kõigest 3-aastane. Vaatamata neli kuud ööpäevaringselt kestnud võitlusele tuli meil lõpuks ikkagi tõdeda, et jäime selles võitluses alla,” nendib Merle kurvalt.

“See tingimusteta armastus peremehe vastu, ülisuur elutahe, viimane silmavaade… Seda kõike on raske sõnadesse panna,” meenutab ta ja lisab, et kaotusvalu, igatsus ja lein vormusid paari aasta jooksul Petmiloks.

Ettevõte sai Merle sõnul loodud pühenduseks Milole ja ühtlasi tänuks kõikidele maailma koertele tingimusteta suure armastuse eest, mida nad oma omanikele pakuvad.

Petmilo koerapesa – ilu kohtub funktsionaalsusega

Petmilo pesa on mugav koertele, kuid sobib ka kassidele. Petmilo pesadel on iseloomu, need on soojad ja kvaliteetsed, loodud armastuse ja hingega. Toote saab sobitada ideaalselt oma kodusesse interjööri, linna-või maakoju, kontorisse või suvilasse.

Petmilo pesadele lisab iseloomu tõik, et need on valmistatud pidades silmas jätkusuutlikkust. Pesasid disainides ja valmistades annab Petmilo uue elu ning väärtuse kangajääkidele, millest pole suurtootjal kasu. Nõnda valmib iseloomuga ja kvaliteetne toode. 

Kangad ja nahast detailid tulevad Eesti tippdiivanitootjate tööstuses tekkivatest jääkidest ja kangarulli lõppudest.

Kangaid valitakse väga suure hoolega ja arvestades, et sugugi mitte iga kangas ei sobi lemmikute pesade tegemiseks.

Pesade kangad jäävad enamasti vahemikku 40 000-150 000 Martindale’i. Martindale test on  kulumisvõime ennustamiseks kasutatav meetod ja hindab vastupidavust hõõrdumisele. Mida kõrgem on väärtus, seda kvaliteetsem on kangas.

Näiteks:

  • kerge kodukasutus – Martindale > 15 000 pööret,
  • üldine kodukasutus – Martindale > 20 000 pööret,
  • tugev kodukasutus – Martindale > 30 000 pööret,
  • väga tugev kodukasutus – Martindale > 40 000 pööret. 

Pesade loomisel on Petmilos võetud eesmärgiks, et kangas peab olema lemmiklooma jaoks sobiv ja mugav ning tekitama loomaomanikule minimaalselt hoolduskohustusi. Just seepärast on Petmilo pesad Aquaclean töötlusega ja mustusthülgavast tugevast kangast.

Petmilo padjakatted ajatu käsitöö kohtub tänapäevase disainiga

Petmilo pesade padjakatted ei ole sugugi lihtsalt padjakatted! Katted kootakse käsitsi kangastelgedel, spetsiaalselt lemmiku jaoks. Kõik padjad on kahepoolsed ning lukuga ja padjasisu on eemaldatav pesemiseks.

Pealmine padjakatte pool on kangastelgedel kootud vaip, alumine pool aga kangas. Kuna padjakatte ülemine ja alumine pool on erinevad, saab soovi korral pesale anda uue välimuse vaid ühe liigutusega – keera padi lihtsalt ringi.

Ka patju disainides on mõeldud taaskasutusele ning vaibamaterjaliks valitakse vaid uuele ringile minemist ootavaid naturaalseid rõivaesemeid.

Kui peaks juhtuma, et padi vajub aastatega vormist välja, ei pea sugugi soetama uut pesa soovi korral saab osta uue sisupadja ning lemmikul on taas mugav ase olemas. Tähelepanu väärib ka see, et pesa põhi on valmistatud tugevast libisemisvastast kangast (600x600D PVC 480g/m2).

See tähendab, et Petmilo pesa käib kokku ja lahku nagu lego.

Petmilo rihmad ja traksid on midagi sootuks erilist 

Ka rihmade ja trakside valmistamisel on Petmilos jätkatud taaskasutuse lainel. Kõik tooted on mõnusalt pehmed ning kerged, aga samas tugevad. Kasutatav Ultrasuede kangas on läbi taaskasutusprotsessi saanud uue hingamise ei kusagil mujal kui Jaapanis.

Ultrasuede® HP kangas ühendab endas parima seemisnaha ilu ja pehmuse, meeldiva mugavuse ja mikrokiudude ülima jõudluse. See on kergesti hooldatav, erakordselt vastupidav, luksuslik ja kaasaegne, kuid samas klassikaliselt stiilne.

Muide, soetades Petmilost lemmikule mänguasju või naturaalseid koeramaiuseid, annad tööd puuetega inimestele, sest need valmivad koostöös Astangu rehabilitatsioonikeskuses toimetavate puuetega inimestega.

Ohutute mänguasjade valmistamisel on täidiseks kasutatakse kangast, mitte polüestervatti, mis on allaneelamisel koera tervisele väga ohtlik.

Petmilo aitab hoolida

Petmilo asutaja Merle Kapperi sõnul on ettevõtte suurim soov pakkuda lemmikloomadele armastust, soojust, hoolitsust ja mugavust.

“Ma tean, et koerad oskavad seda hinnata. Ja usun, et nende peremehed samuti,” sõnab ta. 

Vaata lähemalt veebilehelt www.petmilo.com.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.