Kvaliteetse ja puhta toiduga on võimalik oma lemmiku tervist parandada, kirjutab FendaF OÜ kaasasutaja ning koerte toitumise ja tervise kogemusnõustaja Piret Oper.

Lemmiku diagnoos pani süvenema toitumisteadusesse

Veel mõned aastad tagasi arvasin ka mina, et kõik lemmikloomapoodides müügil olevad toidud on samaväärsed, ning ega ma koerte toitumisele suurt rõhku ei pannudki. Kui minu eelmisel Saksa lambakoeral aga diagnoositi lümfoom, hakkasin uurima, kuidas tema tervist toidu ja looduslike toidulisanditega toetada.

Viimastel aastatel olen töötanud läbi hulganisti erialaseid materjale ning lisaks omandasin eelmise aasta sügisel ka toortoitumisalase sertifikaadi.

Terviseprobleemid on sageli seotud vale toitumisega

Praegu kuulen ma üha rohkem koertest, kes on kimpus kas mõne nahahäda, tundliku seedimise või hoopis pigmendiprobleemiga. Paljudel juhtudel on need probleemid tingitud valest toidust ehk sellest, et koer ei saa toidust kätte kõiki tema organismi jaoks vajalikke vitamiine, mineraalaineid ja aminohappeid.

Jah, paljusid probleeme on võimalik leevendada erinevate toidulisanditega, aga see on ajutine lahendus. Kuni sa ei muuda oma koera toitumist, siis need probleemid jäävadki korduma.

Minu noorem Saksa lambakoer Oscar on väikesest peale olnud kimpus erinevate tervisemuredega: seedimisprobleemid, nahahädad, küünarliigese jätkete mitte kokku kasvamine ning lisaks ka pigmendiprobleemid. Hakkasin talle andma Winner Plusi looduslikku toitu ning turgutasin teda erinevate toidulisanditega. Nüüd, ligi kaks aastat hiljem, oleks tegemist nagu täiesti teise koeraga, kel terviseprobleeme sisuliselt pole.

Kui algul sai ta süüa ainult holistilist toitu, siis praegu sööb ta vaheldumisi holistilist ja tavalist toitu, ilma et nahahädad uuesti välja oleks löönud. Lisaks on nii ninapeegel kui ka käpapadjandid isegi külmal ja päikesevaesel talvel ilusasti süsimustad. 

Mida jälgida toidu ostmisel?

Mina soovitan mõelda lemmiku toidu ostmisel kahele aspektile. Esimene on toidu hind. Mida madalam on toidu hind, seda suurem on tõenäosus, et toidu valmistamisel on kasutatud madala väärtusega toorainet. 

Teise aspektina soovitan mõelda, kas sa ise oled valmis oma koerale antavat toitu proovima? Kui ei ole, siis mõtle, kas su koer tõesti väärib toitu, mida sa ise ei sööks ega pakuks ka oma teistele pereliikmetele. 

Winner Plusi toit on 100% looduslik ning selle valmistamisel on kasutatud inimtoidu kvaliteediga toorainet. 

Lase koeral ise endale toit valida

Kui me kaks aastat tagasi turule tulime, siis ühe kontseptsioonina otsustasime teha ka kuivtoidu-bufee ehk pakume lemmikloomadele võimaluse toitu ise valida. Meie juurde jõuab üha rohkem koeraomanikke, kes ütlevad, et koer on pirtsakas ning valib toitu, miskipärast aga Winner Plusi toite sööb enamik koeri hea meelega.

Kui sul on pirtsakas koer või tahaksid lihtsalt anda talle parema kvaliteediga puhast toitu, siis tule meile külla – Sära tee 11, Peetri või kirjuta meile aadressil info@fendaf.ee. Leiame üheskoos sinu lemmikule parima lahenduse.

Looduslik toit ning looduslikud toidulisandid aitavad parandada tervist ja pikendada koera eluiga. Loe toidu koostist ning väldi toidus soola, kondi- ja lihajahu ning muid aineid, mida sa ka ise ei sööks. FendaF kodulehel olevast tervisenurgast leiad soovitusi ja lisainfot oma lemmiku toitumise ja tervise parandamiseks!

Sarnaselt inimesele on ka lemmik see, mida ta sööb. Mida varem hakkad sa andma talle puhast, inimtoidu kvaliteediga toorainest valmistatud looduslikku toitu, seda suurem on tõenäosus, et su lemmik on tervem ja õnnelikum. Ja mida tervem on lemmik, seda õnnelikum on ka tema omanik!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.