Lemmikuga reisile – head mälestused või kohutav idee?

Lemmikuga reisimine võib olla väga hea kogemus ning viis unustamatute mälestuste loomiseks. Seda kõike aga siis, kui oled reisi hästi planeerinud.Foto: Shutterstock

Reisile tahaks minna ikka kogu perega ja kuidas siis oma neljajalgne pereliigegi maha jätta? Kui oled harjunud eelnevalt vaid inimestest reisikaaslastega ringi liikuma, peab hea reisikogemuse tagamiseks tavalisest veidike enam valmistuma,.

Kas see on ikka hea mõte?

Esimese sammuna on vaja emotsioonid kõrvale jätta ning mõelda ratsionaalselt. Kas lemmik ise üldse tahaks reisile tulla või tähendaks see talle liigset stressi? Isegi kui igatsed reisi ajal oma lemmikut, pole looma heaolu ohverdamine seda väärt. 

Sina tead oma lemmiklooma kõige paremini ja tead ka seda, kuidas talle sobivad võõrad keskkonnad. Võib selguda, et pärast kaalumist on parim otsus minna reisile ilma lemmikloomata. Kui oled aga kindel, et lemmiku kaasavõtmine on hea otsus, siis kuidas edasi minna?

Oma auto on tihtipeale parim lahendus

Enda autoga reisimine on mõnes mõttes see kõige lihtsam valik. Tihtipeale on lemmik juba autoga tuttav, mis teeb kogu reisi automaatselt kergemaks. Küll aga võib murekoht olla selles, kuidas mahutada autosse õiges suuruses transpordipuur.

Kui on nagunii plaan uue auto soetamiseks, ära unusta ruumi, mida su lemmik nõuab. Võibolla on vajalik autolaen, et saaksid koju viia sobivaima ja parima mudeli. Kui lemmik ei ole aga autosõiduga harjunud, ära võta esimese asjana plaani pikka reisi. Alusta tasapisi, et nii sina kui lemmikloom saaksid autosõiduga harjuda.

Lemmikuga reisides ei saa sa mõelda vaid enda reisikohvri pakkimisele, vaid ka sellele, mida vajalikku kodulooma jaoks kaasa võtta. Kindlasti peavad pakitud saama esmaabitarbed, loomale vajalik toit, vesi, maiused ja prügikotid. Ruumi olemasolul ning just pikemate reisisutsude jaoks on abiks seegi, kui võtad kaasa looma enda voodi, lemmikuimad mänguasjad ning kassidega reisides ka kassi enda liivakast!

Ja muidugi – turvalisus. Kuigi võib olla armas mõelda sellest, kuidas kass või koer sul sõidu ajal süles istub või sõidukis ringi liigub, siis kas see on ikka hea idee? Valmistudes halvimaks stsenaariumiks, oled teinud juba märkimisväärse sammu mure ennetamise poole.

Õnnetus ei hüüa ju tulles. Isegi kui peaks juhtuma liiklusõnnetus ja loom ei saa vigastada, on ta tõenäoliselt paanikas, mis võib tähendada õnnetuspaigalt põgenemist ja kaotsiminekut. Transpordipuur aitab minemajooksmist vältida.

Ohutuse teemal jätkates, oleme harjunud reisi ajaks endale reisikindlustuse soetamisega. Aga mõtle ka lemmikule. Jah, mõnikord ei ole kindlustus võimalik, ehk sellisel juhul võiks rahakotis olla kindlasti krediitkaart, et katta ootamatud ravikulud.

Lemmikuga ühistranspordis – rongist lennukini

Ühistranspordiga reisimine pakub ühelt poolt võimalusi, ent kindlasti on vajalik järgida transpordifirma eeskirju ning reegleid. See võib tähendada, et koeral peab olema suukorv, kassi jaoks on tarvilik kandekott ning närilised peavad kindlasti olema puuris. Võrreldes busse, ronge ja lennukeid, siis viimasega reisides on lemmikloomade transpordile pisut teised nõuded.

Lennukis võib lemmik reisida nii salongis, pagasiruumis kui ka pagasiruumis lennuveosena. Mõnikord saab valida, kus lemmik reisib, ent teinekord on valik juba ära tehtud, sest loeb nii lemmiklooma kaal kui suurus. Lisaks on piiratud nii salongis kui pagasiruumis transporditavate lemmikute arv ehk viimasel hetkel piletit ostes võib selguda, et limiit on juba täis! 

Salongis reisides peab lemmikloom olema terve lennu kas oma transpordikotis või transpordipuuris, mis mahub ettenähtud kohta. Tavaliselt on looma ja reisikoti- või puuri koguraskus kindla limiidiga. Seda ületades ei jää üle muud, kui valida teine transpordiviis või lasta loomal reisida pagasiruumis. Suuruse- ja kaalupiirangud ja kohustus püsida lennu vältel reisikotis- või puuris puuduvad juhul, kui lennatakse juhtkoeraga, teraapiakoeraga või teenistuskoeraga. Aga ka neile kehtib limiit, kui palju koeri on korraga salongi lubatud.

Ole valmis ootamatusteks

Lemmikuga reisimine võib olla väga hea kogemus ning viis unustamatute mälestuste loomiseks. Seda kõike aga siis, kui oled ette mõelnud. Reisides piiri taha, ei lähe ka meie ilma isikut tõendavate dokumentideta. Samamoodi on vaja dokumente loomaga reisides. 

Olenevalt lemmikloomast ja sihtkohast on nõutud teatud vaktsiinid, mikrokiibi või tätoveeringu olemasolu ning lemmikloomal on kehtiv Euroopa lemmikloomapass. Ja muidugi klassika – jäta piisavalt aega, et tulla toime ootamatustega ning kui plaanid muutuvad, ole paindlik ja ära lase ühel viperusel kogu reisi rikkuda.

Tähelepanu! Tegemist on finantsteenuse reklaamiga. Vajadusel tutvu teenuse tingimustega ning küsimuste korral konsulteeri asjatundjaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.