Uudis

Vihje võimaliku nälginud hobuse kohta tõi päevavalgele ootamatu avastuse

Hobuste keskmiseks elueaks loetakse 22-30 aastat.Shutterstock

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) sai hiljuti teate, et Tartumaal elab nälginud ja vajunud seljaga hobune. Olukorda kontrollima läinud Põllumajandus- ja toiduameti spetsialist leidis, et loom ei näe küll kõige parem välja, ent tema kehv seisund on tingitud kõrgest east. Tegemist on ühe eakama hobusega Eestis, kel vanust tervelt 36 aastat – see on hobuste maailmas harvaesinev iga.

ELSi kommunikatsiooni- ja turundusjuhi Agnes Blanki sõnul ei ole loom alatoidetud, samuti pole tal tõsiseid terviseprobleeme.

“Kabjaline on oma ea kohta üsna kõbus, hea isuga ning suudab iseseisvalt liikuda,” täpsustab Blank.

Ka konkreetse hobusega tegeleva loomaarsti kinnitusel on nii eakale loomale kui majapidamise teistele hobustele tagatud head pidamistingimused – päeval viibivad nad koplis ja öösel tallis, neile antakse piisavalt korralikku heina, lisasööta, müslit ja mineraale.

“Vahel ei julge inimesed halvasti koheldud loomast teatada, kuna arvatakse, et ise hinnatakse olukorda valesti. Tavainimene ei pea oskama hinnata, kas tegu on päriselt sekkumist vajava juhtumiga. Teavitamisega teete kindlaks, kas loom vajab reaalselt abi ning nii võite päästa looma elu,” julgustab Agnes Blank kahtlastest olukordadest siiski teada andma.

Kui looma heaolu tekitab muret, siis:

  • filmige või pildistage toimuvat
  • kirjutage info@loomakaitse.ee või helistage 526 7117
  • esitage vihje Põllumajandus- ja toiduametile vihje@pta.agri.ee või helistage 605 4750 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.