Uudis

Uskumatu, aga tõsi: surnuks peetud kiisu jõudis nelja aasta järel tagasi oma koju

Junga õnnelik lugu tõestab veelkord, kui vajalik on lemmikloomal kiip.MTÜ Cats Help

Musta-valgekirju kass Junga elas hulk aega tagasi oma kodus Tallinnas Nõmme asumis, kus oli nii hoitud ja armastatud, et magas lausa pererahva voodis. Aga ühel päeval neli aastat tagasi Junga kadus – kiisu justkui haihtus õhku. 

Otsingud ei andnud tulemust ning lõpuks tuli teha paratamatut – märkida lemmikloomade registrisse kassi staatuseks “surnud”. 

Tänavu veebruari hakul sai ühe Tallinna kesklinna korteri omanik teate, et tema üürnik on haiglasse sattunud. Korteriomanik läks oma valdusi üle vaatama ning sai ust lukust lahti keerates korraliku jahmatuse osaliseks: elamispind polnudki tühi, vaid seal elas kehvades tingimustes mitu koera ja kassi. Kiire tegutsemise tulemusel said kõik loomad endale uued elukohad, aga ühte must-valget kassi polnud esiotsa mujale viia kui hüljatud kasse abistava MTÜ Cats Help hoiukodusse. Selle perenaine läks loomakliinikusse, et kiisu üle kontrollida, kastreerida ja kiibistada. 

Kuid kliinikus selgus, et kassil on need protseduurid juba tehtud. Kiibi andmetest selgus midagi veel üllatavamat: kiisu staatusena oli kirjas “surnud”. Ometi oli kass täiesti elus … Registrisse oli kantud ka andmed looma peremehe kohta, kellele helistades tuli ilmsiks, et nende kass  Junga oli neli aastat tagasi jäljetult kadunud. Enam mitte!

“Kus kass kõik need aastad seikles, me ei oska öelda. Võib vaid oletada, mis temaga selle pika aja jooksul juhtus,” nendib Cats Helpi vabatahtlik.

Eelmisel nädalal jõudis Junga pärast üüratut lahusolekut oma pere juurde tagasi. Ning magas juba esimesel ööl koduselt taas pererahva vahel voodis, nagu poleks nelja aastat vahepeal olnudki.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.