Uudis

Ukraina varjupaigaloomad sõjakeerises: nälg, külm, põleng, pommid, surm ja sünd

Mägiveiste paarile sündis sõja kolmandal päeval veel nimetu poeg.12 місяців

“Meie loomad kannatavad nälga ja külma, nende poegade jaoks pole piima ega ravimeid. Ma ise istun siin külmas ja pimedas keldris, aga teed meie juurde on purustatud ning abi on raske loota,” postitas Kiievist 25 km kaugusel asuva loomaaia 12 місяців (12 kuud) töötaja Bogdana Rudnik kolmapäeval sotsiaalmeediasse appikarje.

Ukraina loomade heaks annetama kutsunud Eesti Loomakaitse seltsi sõnul sai 12 місяців pommitabamuse, mis võttis neilt elektri ja kütte. Viimase info järgi on Vene sõjavägi jõudnud loomaaiale praktiliselt värava taha ning olukord on äärmiselt ärev. Seevastu Ukraina metsloomade varjupaigas Kovcheg tulistas Vene armee sealseid töötajaid ja loomi. Varjupaika Best friend tabas aga mürsukild ning loomad hukkusid põlengus, sest keegi ei saanud seda kustutama minna.

“Eesti Loomakaitse selts ise annetusi ei korja, vaid oleme inimesi üles kutsunud annetama otse Ukraina organisatsioonidele. Nii jõuab abi kiiremini nendeni ja nad saavad juba endale vajalikke vahendeid osta, transporti organiseerida jne,” selgitab seltsi juhatuse liige Geit Karurahu. “Peamiselt oleme palunud annetada loomakaitseorganisatsioonile UAnimals, kes saadab annetused edasi varjupaikadele ja loomaaedadele. Meie kodulehel on erinevaid võimalusi annetamiseks ning seal on üleval vaid kontrollitud ja rahvusvaheliste organisatsioonide poolt heaks kiidetud annetuste kogujad: https://loomakaitse.ee/aita-ukraina-loomi/ .”

Eile kandis UAnimals Ukraina loomaaedadele ja varjupaikadele üle ligi 3000 eurot. Sama suure koguse eest osteti loomadele ka toitu, mis üritatakse lähipäevil Kiievi lähistele abivajajatele viia.

Kogu selle traagika keskel sündis loomaaias 12 місяців sõja kolmandal päeval sealsele mägiveiste paarile poeg, kes oli esialgu kriitilises seisus, kuna ema polnud valmis teda toitma – tõenäoliselt stressi tõttu. Kuna siis leidus loomaaial veel piimavarusid, toitsid töötajad väiksekest ise ning nüüdseks on pisike mägiveis juba kosunud. Sotsiaalmeedias korraldati ka küsitlus, millise nimega võiks looma ristida – kõige rohkem on pakutud nimeks Перемога ehk Võit, palju on soovitatud ka Надія (Lootus), Віра (Usk) ja Мрія (Unistus).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.