Tublimatele teenistuskoertele jagati preemiaid

Caboo ja Sandra Prez on auhinna just kätte saanud.Maksu- ja tolliamet

Seitse aastat tagasi oli Caboo südant sulama panev kahekuune nunnupall, kes esimest korda Pärnu politseijaoskonna uksest sisse sibas. Nüüd on ta aga rikkalike kogemustega tõsine tegija Maksu- ja tolliameti uurimisosakonna Lääne talituses, pälvides äsja Eesti ühe parima teenistuskoera tiitli.

Ühest Põhja-Saksamaa kennelist pärit Saksa lambakoer Caboo ja tema koerajuht Sandra Prez said kõrge tunnustuse eeskätt mullu Iklas kinni peetud narkovedajate avastamise eest. Nimelt andis Caboo märku Lätist saabunud autost, milles reisinud inimese kehaõõnest leitigi hiljem suur kogus fentanüüli. Caboo ja koerajuhi arvel on ka palju teisi uimastite leidmiskordi ning muid tublisid töötulemusi. Sealhulgas joobes ja agressiivse autojuhi rünnaku peatamine Pärnus, milleks koer pidi meest hammustama.

Lisaks Caboole tunnustati näiteks oma kaheksa-aastase tööga lõpusirgele jõudnud koera, kes on osalenud paljudel demineerimistel ja turvamistel; suhkruhaige perenaise elu päästnud hüpokoera ning politseikoer Sharkyt, kes aitas mullu nii inimesi ja narkootikume otsida kui ka kriminaalpolitseinikel tööd teha.

Tublid neljajalgsed said auhinnaks diplomid ja kingikotid maiustustega. Maksu- ja tolliameti korraldatud teenistuskoerte tunnustamisüritus toimus tänavu juba neljandat korda.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.