Uudis

Tänasest saab lasta oma lemmiklooma soodsamalt steriliseerida ja kastreerida

Steriliseerimine ja kastreerimine aitavad loomade arvu kontrolli all hoida.Shutterstock

Paarkümmend loomakliinikut üle Eesti steriliseerivad ja kastreerivad teie neljajalgseid sõpru kuni märtsi lõpuni tavapärasest odavama hinnaga, et aidata vältida soovimatuid järglasi ning jooksuajast tingitud stressi ja ebameeldivat käitumist.

Üks kastreerimata või steriliseerimata koer võib ühe aasta jooksul tuua ilmale umbes veerandsada kutsikat. 

“Oletame, et emane koer jääb sel aastal ühe korra tiineks ja saab kuus kutsikat, kellest kolm on emased,” näitlikustab Eesti Loomakaitse seltsi otseabistamise juht Elis Järvsoo. “Seitsme kuu pärast võivad need kolm emast tiineks jääda ja saada omakorda kolm emast kutsikast. Olete nüüd vastutav 12 emase koera ja 12 isase koera sünni eest. Kassidega on olukord veel õudsem, sest emased kassid võivad tiineks jääda kuni viis korda aastas.”

Lisaks poegade sünni ärahoidmisele on steriliseerimisel ja kastreerimisel lemmiklooma tervisele ning käitumisele mitmeid teisigi positiivseid mõjusid: ettevõtmisele üles kutsuva Eesti Loomakaitse seltsi sõnul vähendab see näiteks mitmete kasvajate riski, isaste märgistamissoovi, tahet kodust ära joosta ning hoiab ära jooksuajaga seotud ebamugavused.

Protseduuri saab soodsama hinnaga teostada alates tänasest kuni 31. märtsini 21 loomakliinikus Tallinnast kuni Räpina vallani. Täpsema nimekirja leiate allpool viidatud leheküljelt:

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.