Ratastel loomakliinik sõidab ise abivajava looma juurde koju

Lõuna-Eesti loomasõbrad ei pea enam muretsema, kuidas oma haige lemmik kliinikusse toimetada, sest sealkandis hakkas äsja ringi sõitma valge Vetbuss. Tegu on Lõuna-Eesti esimese liikuva loomakliinikuga, mille järele oli vajadus juba ammu.

“Olen varem tavalises loomakliinikus töötanud ja saime tihti telefonikõnesid, kus paluti arstilt koduvisiiti,” selgitab Vetbussi omanik ja seal tohtri assistendina töötav Maria Valts. “Kas oli siis näiteks koer sõidutamiseks liiga suur, kass võõrasse keskkonda toomiseks liiga arg või polnud omanikul transpordivõimalust.”

Kliinikusse toomine mõjub Valtsi sõnul eriti halvasti just kasside psüühikale, kes autosõidust tihti stressi lähevad. “Aga nüüd sõidame kassile koju, loom lesib rahulikult diivani peal, saab oma vaktsiinisüsti või muu vajaliku kätte ning kõik on korras,” kirjeldab Valts.

Lisaks vaktsineerimisele teeb Vetbussi meeskond kõike muud vajalikku – paigaldab mikrokiipi, steriliseerib, kastreerib, õmbleb haavu, võtab vere- ja uriinianalüüse, teeb ultraheliuuringuid, eutaneerib jne. Kui suur osa paikseid loomakliinikuid on nädalavahetustel suletud, siis kasside ja koerte aitamisele pühendunud Vetbuss töötab ka laupäeviti ja pühapäeviti.

Hinnakiri jääb Tartu kliinikute hindadega samale tasemele, ehk ainult mõnesse kaugemasse maanurka sõitmisel tuleb arvestada väikese lisaga kütuse arvelt. Enamasti sõidab Vetbuss konkreetsete väljakutsete peale kuhu tarvis, ent aeg-ajalt on plaanis viibida terve päev ühes piirkonnas. Nii aitab liikuv kliinik käesoleva nädala kolmapäeval koeri ja kasse Põlvas ning Võrus ning 25. oktoobril Peipsi ääres. Vetbussi kojukutseid saab teha telefonil 5680 7515.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.