Uudis

Parimad politseikoerad päästsid eaka mehe elu ja leidsid kohviveskist narkootikume

Sharky ja Raita pälvisid tunnustuse juba mitmendat aastat järjest.Reelika Riimand / PPA

Põhja prefektuur valis äsja eelmise aasta parimaks patrullkoeraks Belgia lambakoer malinois Sharky, kelle olulisimaks saavutuseks on hooldekodust kadunud 72-aastase mehe leidmine. Vanakest, kelle elu ja tervise pärast oli põhjust karta, otsisid toona nii patrullpolitseinikud, kopterimeeskond kui ka kuueaastane Sharky oma perenaise Julia Eesaluga.

“Julia ja Sharky ei andnud alla ka siis, kui jäljed kadusid. Otsingud kestsid kokku 11 tundi, kuid inimene leiti elusana üles, mis on alati kõige suurem rõõm ja töövõit,” tõdeb Põhja prefektuuri koertegrupi juhtivkoerajuht Erkki Aivola.

Sharky mullusteks teeneteks on ka kuriteopaigast olulise asitõendi leidmine ja liiklusõnnetusse sattunud autost narkoainete avastamine.

Kõige tublima narkokoera tiitli pälvis kaheksa-aastane Vene jahispanjel Raita, kes on koos oma perenaise Natalja Potaptšukiga leidnud mitmete juhtumite käigus suures koguses erinevaid narkoaineid.

“Ühes juhtumis üritasid narkokuriteos kahtlustavad peita keelatud aineid kohviveskisse, lootes, et kohvi tugev lõhn suudab koera eksitada. Kuid see plaan ei läinud läbi ja Raita leidis kohviveskist amfetamiini ning veel ühest peidikust suures koguses narkootilist ainet,” kirjeldab Erkki Aivola.

Sharky valiti parimaks patrullkoetaks kolmandat ning Raita parimaks narkokoeraks viiendat aastat järjest.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.