Õudus väikelinnas: lühikese keti otsa pandud Pontu jäeti näljasurma ootama

Koera seisukord oli šokk ka paljunäinud loomakaitsjate jaoks.Eestimaa Loomakaitse liit

Möödunud nädalavahetusel leidsid Eestimaa Loomakaitse liidu (ELL) vabatahtlikud ühest koduaiast mädaneva ja peaaegu surnuks näljutatud koera, kelle elu eest loomaarstid praegu ränka võitlust peavad.

Selle Kilingi-Nõmmelt päästetud Pontu näol oli tegemist Saksa lambakoera meenutava loomaga, kes kaalus vaid 17 kg, mis tähendab, et ta on elanud pikka aega täielikus toidupuuduses. Vähem kui kahe meetri pikkuse keti otsa kinnitatud koera silmadest ja ninast tilkus mäda, tema nahk mädanes ja karvad olid vaklu täis. 

“Sellist vaatepilti ei kujutaks ette ka õudusunenäos,” nendib ELL sotsiaalmeedias. “Pontuke lehkas nii jubedasti, et meie vabatahtlik oksendas ja öökis tükk aega peale koera lähedal olemist.”

Koera liigutamine tegi loomale nii suurt valu, et ta lausa röökis valust. Aga liigutamine oli hädavajalik, et viia koer Eesti Maaülikooli loomakliinikusse, kus tuvastati ka palavik, tugev veepuudus ja ilmselt ka veremürgitus. Arstid annavad talle igakülgset abi, et koera elu päästa.

ELL-i sõnul on Pontu omanik teada ning hetkel on käsil asjaolude täpsem uurimine. Väidetavalt olevat kõnealusel naisel mullu üks koer samamoodi nälginult ja mädanenult surnud. Tema loomi oli toona püütud ära viia, aga mingil põhjusel oli see jäänud tegemata.

Kes soovib Pontu raviarvete tasumisel abiks olla, saab annetada Eestimaa Loomakaitse liidu arvelduskontole EE742200221052074915, selgituseks “Pontu”.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.