Uudis

Kilingi-Nõmme naine sõidab Ukraina sõjas hätta sattunud koeri ja kasse abistama

Irmeli Grönberg on aidanud hüljatud koeri nii Eestis kui kaugemal.Erakogu

Kolmapäeva hommikul kell seitse paneb Kilingi-Nõmmes elav Irmeli Grönberg oma kaubiku mootori tööle ja keerab autonina lõuna suunas. Hüljatud koerte aitamisele pühendunud MTÜ Aita Mind Koju asutaja sõidab Poola-Ukraina piirile, et aidata sõjas hätta sattunud loomi.

Kaubikus on kassi- ja koeratoitu, loomade transpordipuure, tekke, patju ja muud hädavajalikku – kõik heade inimeste toodud või nende annetatud raha eest ostetud. Kokku terve tonn kaupa – rohkem autosse lihtsalt ei mahu.

Kuna olukord Ukrainas on keeruline ja võib tundidega muutuda, ei saa Irmeli sajaprotsendiliselt lubada, mida ta piirile jõudes täpselt teeb. 

“Kõigepealt tahaks piirile kohale jõuda ja sealses segaduses üldse millestki aru saada,” kostab Irmeli Grönberg. “Piiripunktis on plaanis kohtuda sealsete inimestega, anda neile kaasavõetud kraam ja võtta vastu peremeheta koerad Eestisse toomiseks. Aga näiteks pühapäeval ei pääsenud ükski saadetis üle piiri. Seega võib juhtuda, et meie plaanime, aga vanajumal naerab.”

Transpordipuurid kavatseb ta suures osas piirile jätta, et põgenikud saaksid nendega oma kiisud kaasa võtta.

“Paljud inimesed tulevad üle piiri, kass lihtsalt põues, aga kassid kipuvad ilma puurita plehku panema,” põhjendab Irmeli. “Kui piiril mulle mõned hüljatud kassid kätte satuvad, siis võtan nemadki kaasa ja annan Eestis MTÜ Cats Help hoole alla.”

Kohe sõja alguspäevil aitas Irmeli Donetskis asuvat loomade varjupaika Neli Käppa, saates sinna annetustega kogutud raha. 

“Sealses varjupaigas sai veetoru pommitabamuse ja 350 looma on ilma veeta,” kirjeldab naine Donetski varjupaiga olukorda. “Loomad on stressis, mõni on saanud insuldi, üks koer suri. Hooldajaid on ainult paar inimest ja nemad käivad kuulirahe all koertele vett otsimas.”

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.