Uudis

Juhtkoerte päeval saab iga huviline tutvuda vaegnägijate neljajalgsete sõpradega

Liikluses on juhtkoerast vaegnägijale palju abi.Shutterstock

Homme, 27. aprillil on rahvusvaheline juhtkoerte päev, mille raames on kõik inimesed oodatud Tallinna Ülemiste keskusesse, et nende vaprate loomadega lähemalt tutvust teha. Erilise tähelepanu all on seekord vaegnägijate juhtkoerad, kellega saabki kella 12-13 vahel keskuse aatriumis tutvust teha ja nende nägemispuudega peremeestele küsimusi esitada.

Juht- ja Abikoerte kooli treener Veronika Malm tuletab meelde, et koerte juuresolekul tasub hoiduda järskudest liigutustest ja mitte anda neile toitu. 

“Juhtkoeral on vaegnägijale väga suur roll,” nendib Malm. “Tänu juhtkoerale saab vaegnägija minna näiteks tööle, arstile, teatrisse. Samuti on koer pereliige ja seltsiline kodus. Kui vaegnägijal ei ole lähedast või tugiisikut, siis koos koeraga saab vaegnägija iseseisvalt minna, kuhu vaja. Kui teele satuvad takistused, oskab treenitud koer neid vältida.”

Põhja-Eesti Pimedate ühingu sõnul sobib juhtkoer teejuhiks hästi neile nägemispuudega inimestele, kes armastavad palju liikuda. Koera tunneb tänaval ära spetsiaalselt märgistatud rakmete järgi. Reeglina saab nägemispuudega inimene juba välja õpetatud koera – õpetamine on aeganõudev protsess, milleks kulub umbes kaks aastat. Enim kasutatakse juhtkoertena Labradori retriivereid, sest neil on paindlik iseloom, sünnipärane vajadus inimesele meeldida ning viibida kogu aeg peremehe seltsis.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.