Uudis

Jõulude eel saab kodutuid loomi aidata mitmel moel

Kingipuu koera- ja kassifotodega Pet City kaupluses.Pet City

Hüljatud kasside ja koerte aitamisele pühendunud ühingud korraldavad aasta lõpus mitmeid erinevaid heategevuslikke oksjoneid ja teisi ettevõtmisi, mille tulud lähevad hüljatud loomade raviarvete tasumiseks, söögipoolise ja kassiliiva ostmiseks või muul viisil abistamiseks. Allpool leiate mõned võimalused, kuidas käpaliste elu jõuluajal pisutki helgemaks muuta.

Kassitoa käsitööoksjon 

Paljud osavate näppude ja hea südamega inimesed valmistasid Paides asuva kassitoa Paikass jaoks ilusaid käsitööesemeid küünaldest käevõrudeni ning kaartidest keraamikani. Kõik need asjad sobivad suurepäraselt jõulukingitusteks ning ootavad oksjonipakkumisi Paikassi lehel 

https://www.facebook.com/paikass

Ühest esemest rõõmu mitmele

Väärtuslik “Suur päkapikuraamat”, mustriline taignarull ja palju muid kingikotti sobivaid uusi esemeid leidub MTÜ Cats Help leheküljel https://www.facebook.com/groups/469159493695932/  toimuvatel oksjonitel. Ettevõtted ja eraisikud on ka oodatud rõivaid, raamatuid ning teisi tooteid enampakkumisele annetama, saates oma pakkumised meiliaadressile catshelpmtu@gmail.com . Ka ühe väikese asja annetamine võib teha rõõmu mitmele päriskodu igatsevale kiisule. 

Ootel kingipuu 

Lemmikloomakeskuse Pet City kauplustesse üles seatud jõulukuuskedel ripuvad ehete asemel fotod Varjupaikade MTÜ loomadest, kes ootavad kingiks nii oma päriskodu kui midagi tagasihoidlikumat ja pisemat. Kui kodupakkumine käib üle jõu, siis väikese kingitusega on ehk lihtsam toime tulla. Selleks valige kuuselt meelepärane neljajalgne, ostke talle sobilik jõulukink ning pange see koos saaja fotoga poes asuvasse annetuskasti. Kui te aga kauplusse ei satu, siis saab varjupaigaloomadele kingitusi teha ka Petcity kodulehel www.petcity.ee 

Kasvõi üks kõhutäis

Ligi 400 kodutule kassile peavarju pakkuv MTÜ Pesaleidja soovib kinkida igale oma hoolealusele jõuludeks täis kõhu. 

“Mis oleks, kui jätaksite mõned ebavajalikud nipsasjad ostmata ning selle asemel kingiksite kodututele kassidele kõhu, mis on konservi mõnusalt täis,” teeb Pesaleidja pere ettepaneku. “Jättes tegemata viieeurose mõtlematu ostu, suudate pakkuda ühele kassile täis kõhtu selle aasta jõulupühadel.”

Paki võib viia Pesaleidja kassituppa aadressil Tammsaare tee 89, Tallinn, või saata Magistrali kaubanduskeskuse pakiautomaati, märkides peale MTÜ telefoninumbri 550 0072.

Nunnud kalendrid

Mitu abiühingut on pannud kokku ka ilusate kassi- või koerafotodega kalendri 2022. aastaks, mille tulu läheb samuti koduootavate neljajalgsete heaks. Loomasõber ei saa ju riputada koduseinale ega panna lauale lillepiltide või toiduretseptidega kalendrit! Suure valik erinevaid kalendreid leiate siit:

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.