Uudis

Ilutulestiku tagajärg: kümned kadunud koerad, vähemalt üks ka hukkunud

Paukude alates pages nii mõnigi koer hirmunult metsa.Shutterstock

Aastavahetuse ilutulestik hirmutas kodudest minema kümneid koeri, kellest osa on küll turvaliselt tagasi jõudnud, ent väga paljud on siiani kadunud.

Sotsiaalmeedia eri kanalitesse hakkasid juba enne uue aasta saabumist ilmuma ärevad teated kaotsiläinud koertest – sageli olid põhjuseks liiga varajased paugatused, millega omanikud ei osanud arvestada. Kesköine tulevärk aina suurendas otsimisteadete hulka. Küll tõmbasid koerad end rihma otsast lahti, küll pagesid hirmunult koduaiast. Ka Varjupaikade MTÜ-le laekus päris palju murelikke teateid ja väljakutseid.

“Koeri massiliselt varjupaika ei sattunud, kuid saime mitmeid kõnesid selle kohta, et inimene oli leidnud koera ja hoidis teda enda juures, kuni omanik välja ilmus,” lausub Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuht Anni Anete Mõisamaa. “Oli ka mitu sellist juhtumit, kus sõitsime kohale, kontrollisime koera kiipi ja tänu kiibi olemasolule saime omanikuga ühendust.”

Mõisamaa kinnitusel oli ka sotsiaalmeediast palju kasu. “Tänu kuulutustele õnnestus varjupaiga töötajatel nii mõnigi koer omanikuga kokku viia ja koju tagasi aidata,” lisab ta.

Ka üks tallinlanna, kelle Jaapani Akita tõugu koer tulevärgi ajal ära jooksis, pani Facebooki kadumisteate üles. Seda jagati sotsiaalmeedias sadu kordi ning hoiti läheduses liikudes silmad lahti, ent koer jäi leidmata. Ka naise enda tunde väldanud ringisõitmine ei andnud tulemust. 1. jaanuaril ööunest ärgates ootas ees aga imeline üllatus – koer oli ise kodutee leidnud ning seisis päikesepaistel aiaväravas. 

Paljude teistega nii hästi pole aga läinud. Näiteks Harjumaal eemaldus üks kuldne retriiver juba enne ilutulestiku algust metsas oma perest ega ole veel välja ilmunud. Ehkki loom kadus enne tulevärki, võis ta paugatuste alates veel kaugemale joosta, sest pauke ta kardab. Vähemalt ühele koerale lõppes aastavahetus kahjuks ka kõige kurvemalt – Anni Anete Mõisamaa sõnul hukkus ilutulestiku tõttu jooksu pannud loom autorataste all.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.