Uudis

Erakordne kingitus: päästetud dobermann tänas loomakliinikut enda tehtud maaliga

Thunderi maalitud töö kaunistab koos autori fotoga loomakliiniku seina.EriVet

Niisugust kingitust polnud Tallinnas asuva loomakliiniku EriVet töötajad veel kunagi näinud – paar päeva tagasi said nad tänulikult dobermannilt ja tema omanikult suure koerakäpatehnikas maali.

Ebatavalise taiese valmistas seitsmeaastane dobermann Thunder, kes on oma perenaise Erika Niitsoo juhendamisel varemgi käpamaale teinud. Erika paneb guaššvärvid põrandale papptaldrikutele ning hakkab juhendama: „Thunder, sinine! Kollane!“ Värvide nimetusi tundev koer paneb käpa esmalt nõutud tooni sisse ja seejärel sealsamas põrandal lebavale paberipoognale, kraapides sellele abstraktse värvilaigu.

Seda niikaua, kuni paber on täidetud pilkupüüdva sigrimigriga, mis vääriks kohta mistahes kunstigalerii seinal. Ent Erika laskis selle 50 x 70 cm suuruse maali ära raamida ja kinkis hoopis EriVet meeskonnale.

„Nad päästsid mu koera elu ja panustasid kogu hingest. Olen neile väga tänulik, eriti loomaarst Ranno Viitmaale ja füsioterapeut Kadi Viitmaale,“ sõnab Erika.

Muidu väga rõõmsa ja energilise Thunderi tervis hakkas allamäge minema tänavu suvel – koer koperdas kõndimisel ning oli silmanähtavalt valudes. Pärast mitmeid visiite loomakliinikusse ja uuringuid selgus ka diagnoos – selgroogu mõjutav neuroloogiline haigus, Wobbleri sündroom, mis võib lõppeda halvatusega.

„Kas opereerime või paneme koera magama?“ kõlas karm valik. Erika otsustas loomulikult operatsiooni kasuks, sest seitse aastat elu koos dobermanniga, oma tõelise sõbraga, ei lasknud teisiti mõeldagi. Lõikus EriVeti operatsiooniruumis õnnestus ning pärast mitmekuist järelravi ja intensiivset füsioteraapiat on Thunder lõpuks uuesti jalgadel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.