Hea nipp

10 tõhusat nippi, kuidas koera aastavahetuse ilutulestiku ajal rahustada

Peatselt saabuv aastavahetus on paljude koerte jaoks äärmiselt hirmutav aeg.Shutterstock

Detsembrikuu lõpp muudab paugukartlike koerte omanikud murelikuks – kuidas hajutada oma lemmiku hirmu ilutulestiku ees? Mida teha, kui tulevärk looma lausa paanikasse ajab?

Koertekoolitaja Gerda Kosk jagab kasulikke nõuandeid nii aastavahetuseks kui sellele eelnevateks päevadeks.

  1. Ära jäta koera üksinda koduaeda ega uusaastaööks üksi koju, samas ära võta teda ka ilutulestikku vaatama minnes kaasa.
  2. Kontrolli aastavahetuse lähenedes iga päev mitu korda, et aiavärav, aknad ja kodu välisuks on kindlalt suletud.
  3. Tee parim, et tagada koera kiire kojujõudmine kaotsimineku korral: kontrolli, et loom on kiibitud ja kiip koos kontaktandmetega registrisse kantud. Kinnita kaelarihma või trakside külge oma telefoninumber.
  4. Kaalu koos koeraga linnast ära sõitmist, võtke uus aasta vastu metsatukas või maanteel sõites – mootorimüra ja -vibratsioon aitavad paugatusi maskeerida.
  5. Koju jäädes tekita koerale sinna pelgupaik: tõmba ilutulestiku ajaks akende ette paksud kardinad, tee loomale pesa akendeta ruumi, suurde kappi või laua alla.
  6. Pane kodus teler või muusika mängima: pauke aitavad maskeerida madala sagedusega helid nagu bass ja trummid, aga ka paar jalanõusid või mõned tennisepallid töötavas pesumasinas. Abi võib olla ka pahinal voolavast dušiveest.
  7. Paukude ajaks anna koerale maiust, mida tuleb kaua närida, või täida pehme toiduga tema mänguasi.
  8. Koera aitab rahustada survestav kehamähis salli, vanade sukkpükse või muu laiema veidi veniva kangaga. Mähkimistehnika on näha joonisel, mis asub siin: https://www.gerdajakoerad.ee/post/koerad-ja-ilutulestik
  9. Püsi ise rahuliku ja rõõmsana, ole oma koera jaoks olemas. Kui loom soovib, siis masseeri teda või mängige koos.
  10. Loomakliinkust saab osta rahustavaid pihusteid ja kaelarihmasid ning looduslikke tilkasid. Abiks on ka lavendli ja kummeli lõhn eeterliku õli nõrga vesilahusena.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.