Suur lugu

Kodutu filmikangelane vallandas pommipaanika

Kaamera jälgis Zeytini tegevusi kõikjal. Kaader filmist.

Looma- ja kinosõprade ühe suvise maiuspala, praegu Eesti kinosaalides linastuva tõsielufilmi “Hulkurid” võtetel tekkis tõeline õõv, kui peategelane, koer nimega Zeytin keset rahvarohket  tänavat ühtäkki metalselt piiksuma hakkas. 

“Siin on pomm! See koer on terroristide käsilane!” sattusid inimesed paanikasse ja kutsusid kohale politseinikud. 

Lisaks mundrikandjatele saabus sündmuspaika ka filmi võttemeeskond, kes kabuhirmus rahvahulga maha rahustas: piiksus vaid Zeytini kaelarihma külge kinnitatud väike GPS-ga kaamera, mille patareid andsid helisignaaliga märku oma peatsest tühjenemisest. Kaamera seevastu oli vajalik, et filmitegijad saaksid osa koera kõigist rännakutest ja leiaksid looma suurest linnast üles.

Türgi pealinna Istanbuli hulkuvatest koertest rääkivat filmi saab Eesti eri paigus näha kuni varasügiseni. Mullu valminud “Hulkurites” enim ekraaniaega saanud kahe koera praegune saatus on aga täpselt teadmata.

“Usun, et Zeytiniga on kõik korras, sest minu sealne produtsent saadab mulle aeg-ajalt pilte, kus ta magab oma tavalistes kohtades,” kostis “Hulkurite” režissöör Elizabeth Lo filmiportaalile Moviepaws. 

Kutsikas Kartaliga on lugu nukram, sest musta-valgekirju koerake kadus võtete ajal jäljetult.

“Me otsisime kõik varjupaigad läbi ja küsisime ka politseinikelt,” nentis Elizabeth Lo. “Arvame, et politseinik võttis Kartali kaasa, aga ma ei tea seda kindlalt.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.